Katkısız Saf Çavdar Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Çavdar Unu

Çavdar Unu / Rye Flour

çavdar unu

Çavdar Unu

Çavdar tahılında doğaldan uzaklaştırma buğdaya göre daha zordur. Sebebi ise çavdarın kepek, endosperm ve ruşeyminin ayrılması zordur. Bu sebeple çavdar tanesi bütün olarak satılır.

Tam buğday ekmeği reklamların etkisi ile daha yaygın sağlıklı ekmek imajı kazanmış olsa da konu sağlıklı yaşam olunca çavdarında yeri başkadır.

Damar sertliğine karşı doğal bir beslenme aracı olarak kalp sağlığını koruyucudur.

Niasin içeriğinden dolayı şeker hastaları ve sporcuların öncelikli tercihidir.

Çavdar ununun en ayırıcı özelliği vücutta yağ depolanmasını azalttığı için iyi bir form koruma ve rejim ekmeği hammaddesi olmasıdır.

Saf Çavdar Unundan Ekmek Yapma Tarifi

Malzemeler : 2 su bardağı su, 4 su bardağı saf çavdar unu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı pekmez, 1 paket instant maya( makinada yapılacak ise 2 tatlı kaşığı), 1-1,5 tatlı kaşığı tuz, 2 yemek kaşığı keten tohumu, 1 su bardağı ayıklanmış siyah zeytin.

Tam Çavdar Ekmeği Yapılışı (Makina için):

ilk olarak su, yağ ve pekmezi ardındanda mayayı hazneye koyun. Ardından tüm malzemeyi makinanın haznesine yerleştirin. Makinenin tam buğday programına kurun. Program bitiminde ızgara üzerine çıkararak soğumasını bekleyin. Tam çavdar ekmeği sicak iken kesmeye çalışırsanız dağılabilir.

Tam Çavdar Ekmeği Yapılışı (Elde yoğurma ve fırında pişirme için):

Tüm malzeme karıştırma kabına konarak yoğrulur. Hamur kıvamı beyaz una göre nisbeten daha cıvık kalacaktır. 5-10 dakika yoğurarak karıştırma kabında kıvama gelmesini sağlayın. Pişireceğiniz kalıbı yağlayarak yapışmamasını sağlayın. Yapışma imkanı varsa pişirme kağıdı kullanın. Hamur üzerine nemli bez konarak hacmi iki katına çıkıncaya kadar ılık bir ortamda mayalanmaya bırakın.200 derece ısıttığınız fırında yarım saat pişirin. Yarım saat sonra dereceyi 150 dereceye düşürüp 10-15 dakika daha pişirin. Sonra çavdar ekmeğinizi tel ızgara üzerinde soğutup afiyetle yiyebilirsiniz.

ÇAVDAR UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Çavdar Unu 1 Kg
Çavdar Unu 2 Kg
Çavdar Unu 3 Kg
Çavdar Unu 25 Kg

Çavdar Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Çavdar Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Çavdar Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Çavdar Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Çavdar Unu 3 Kg = 00,00 TL
  • Çavdar Unu 25 Kg = 00,00 TL

Çavdar Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER