Katkısız Tam Buğday Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Tam Buğday Unu

Anadolu Buğdayı Unu / Wheat Flour

tam buğday unu

Tam Buğday Unu

Tam buğday unu tarlada hasat edilen buğday tanesinin bütün olarak öğütülmesinden elde edilen undur.

Taş değirmen unu piyasada satılan kepekli unlar gibi beyaz un ve kepeğin sonradan karışımından elde edilmez. Taş değirmen Tam Buğday Unu saf halde buğdayın öğütülmesinden elde edilir. Bu öğütme öncesi ve sonrasında hiç bir şey eklenilmez ve çıkarılmaz. Doğal hal muhafaza edilir. Rafine edilmiş un (Beyaz Un) içerik zenginliği olarak tam buğday ununa göre 5 kat daha fakirdir.

Beyaz undan işleme ve ayırma işlemleri esnasında insan bünyesine faydalı olan bir çok unsur (kepek, ruşeym) ayrıca satılmak üzere çıkarılır, ve uzmanların zararlı olarak nitelendirdiği (koruyucu, beyazlatıcı, raf ömrü arttırıcı) gibi bir çok katkı eklenir. Tam buğday unu ise buğdayın saf hali ile öğütülüp çuvallanması ile elde edilen tamamen doğal ve faydalı bir undur.

Buğday tanesinin kısımları olan kepek, endesperm ve ruşeym'in tamamı bu unda mevcuttur. Dışardan bir katkı maddesi de eklenmediği için tam buğday unu olarak adlandırılır. Buğdayın doğal hali muhafaza edilir.

Obeziteyi önlemede tam buğday unu ekmeği kullanılır. Kabızlığa engel olan lif içeriği tokluk hissinin erken gelmesini sağlar.

Şeker hastalarının yemekten sonra kan şekerlerinin hemen yükselmesinin sebebi kepeği alınmış buğday unudur. Tam buğday ununda ise kepek muhafaza edilmiş, ayrılmamıştır.

Antioksidan içerik, bazı alerjileri ve kalp hastalıkları riskine karşı koruyucu olup tercih sebebidir.

TAM BUĞDAY UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Tam Buğday Unu 1 Kg
Tam Buğday Unu 2 Kg
Tam Buğday Unu 3 Kg
Tam Buğday Unu 25 Kg

Tam Buğday Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Tam Buğday Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Tam Buğday Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Tam Buğday Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Tam Buğday Unu 3 Kg = 00,00 TL
  • Tam Buğday Unu 25 Kg = 00,00 TL

Tam Buğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER