Katkısız Saf Arpa Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Arpa Unu

Arpa Unu / Barleymeal

arpa unu

Arpa Unu

Diğer tam tahıllar gibi arpa unu ile yapılan ekmeğinde doğal içeriğinin değiştirilmemiş olmasından dolayı kolesterol ve şeker üzerinde olumlu etkileri vardır.

Arpa içeriğindeki krom ile kan şekerinini olumlu seviyede tutmada faydalıdır.

Kireçlenmelerde tuzlu arpa lapası sarılmasının faydaları ile ilgili bir çok araştırma mevcuttur. Gluten içeriği diğer tahıllara göre daha azdır.

Saf Arpa Ekmeği Tarifi:

Malzemeler: 750 Gr Saf Arpa Unu, 2,5 su bardağı süt, 2 tatlı kaşığı toz şeker, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 su bardağı iç ayçekirdek.

Saf Arpa Ekmeği Yapılışı:

Yoğurma kabına 2,5 su bardağı ılık sütü, instant mayayı ve toz şekeri koyarak 3 dakika bekletilir. Zeytinyağı ve ayçekirdekleri ilave edilir. Arpa Unu ilave edilerek 10 dakika yoğrulur. Hamurun üzerine nemli bir bez örtülüp sicak bir yerde 15-20 dakika mayalanması beklenir. Pişirme kabına aktarıp 45-50 dakika tekrar mayalanması devam ettirilir. 200 derece ısıtılmış fırına üzerini fırça ile ıslatarak 15-20 dakika pişirin. Afiyet olsun.

ARPA UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Arpa Unu 1 Kg
Arpa Unu 2 Kg
Arpa Unu 3 Kg
Arpa Unu 25 Kg

Arpa Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Arpa Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Arpa Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Arpa Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Arpa Unu 3 Kg = 00,00 TL

Arpa Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER