Katkısız Siyez Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Siyez Unu

Siyez Unu / einkorn (Triticum monococcum) / 2n=14 Kromozom GDO'suz

Siyez Unu

Siyez Unu

%100 Siyez buğdayından öğütülmüş un. Siyez buğdayının kepek ve ruşeymi dahil olmak üzere tüm kısımları öğütülmüş ve hiç bir karışım eklenmemiştir. Saf un formunda olup klasik metodlarda öğütülmüştür. Siyez unu öğütme işlemi esnasında doğal hali koruyacak şekilde işleme alınır.

Genetiği bozulmamış tek buğday türümüz olan siyez unu, beyaz ekmeğe buğday türünden olan tek alternatiftir. Kimyasal mücadele yapılmamış ve kimyasal gübre kullanılmadan üretilmiştir.

Siyez unu ile evde ekmek yapabilir, hamurişlerinde kullanabilir veya diğer unlarınıza arzu ettiğiniz oranda karıştırabilirsiniz.

Siyez unu kendine has bir tat ve aromaya sahiptir. Lezzet konusunda iddialı, sağlıklı olması ile rakipsizdir. Uluslararası gıda güvenliği sivil toplum kuruluşları tarafından dünya gıda mirası listesine alınmış ve türün korunması için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Kastamonu ilçelerinde yaban orijinli yetiştiriciliği yapılagelmekte ve bölge halkında genetiği değiştirilmiş undan kaynaklanan çölyak gibi bir çok hastalığa istatistiksel olarak rastlanmamıştır. Ekmek gibi temel gıda maddelerini sağlıklı hale getirebilirsek, sağlığımız olumlu etkilenir.

Siyez buğdayı unu bu konuda yerli olması, genetiği ile oynanmamış olması ve kimyasallar kullanılmadan üretilmesi ile en sağlıklı temel gıda maddeleri arasında yerini almıştır.

Son dönemde siyez ununun kıymeti anlaşılmış olmasına rağmen, artan talebi karşılamak için su değirmeni yerine normal fabrika ortamına geçilmiştir. Talebin artması sonucu fiyat yükselmiş ve ürün ambalaj içine girerek koruyucu madde kullanımına başlandığı gözlenmiştir.

Safekmek tarafından sizlere sunulan siyez unu dökme ürün formunda olup miktarı az da olsa doğal üretime devam eden çiftçilerden temin edilmektedir. Genetiği değişmemiş 2 akraba buğday türü olan siyez ve kavılca buğdayları, hijyenik şekilde sizlere ulaştırılacaktır.

SİYEZ UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Siyez Unu 1 Kg
Siyez Unu 2 Kg
Siyez Unu 3 Kg
Siyez Unu 25 Kg

Siyez Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Siyez Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Siyez Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Siyez Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Siyez Unu 3 Kg = 00,00 TL

Siyez Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER