Eski maya, ekşi maya

Unlu mamuller temel gıda maddemiz. Katkısız unlu mamuller yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Saf Siyez

Saf Siyez

siyez ekmeği

% 100 Siyez unundan mayalı olarak elde edilmiş bir saf siyez. Tam tahıl unlu mamullerden renk olarak daha koyu, lezzet olarak daha yoğun aromalı tok bir lezzet sunan gdo'suz nadir tahıl olan siyez buğdayından.

Saf Siyez hamur eldesinde normal mayalamaya sürecinden biraz daha uzun olmasından başka bir fark yok. Bu süre saf siyezde 2 kat olarak gerçekleşiyor. Kıvam tutabilmesi için yapışkanlık gidinceye kadar ölçüsüz un eklendi.

Saf Siyez pişirmesi esnasında tam tahılın yoğun içeriğinin hamur kalmaması için 3 aşamalı ısı uygulandı. 100 derece ile 200 derece arasında 25 er dakika 3 aşamada pişirildi.

Neden saf siyez yemeliyiz?

Malum üzere insan bedeni sağlıklı şekilde doğar. Zaman içinde onu hasta eden en önemli unsur yediği gıda maddelerindeki bozukluklardır.

Gıdalara eklenen katkı maddeleri, kıvam arttırıcılar, pakete giren ürünlere son kullanma tarihini uzatmak için eklenen koruyucu kimyasallar ve tahıllardan daha çok verim almak için toprağa atılan kimyasal gübreler, tohum üzerinde genetik oynamalar ve araziye dadanan zararlılar için uygulanan kimyasal ilaçlar bu bozukluklardan bazılarıdır.

Burada konumuz genetiği oynanmamış siyez buğdayı'nın tam tane olarak öğütülmesi ile elde edilen siyez unundan yapılan saf siyezin sağlığımız üzerindeki etkileri.

Siyez yabanıl ve genetiği ile oynanmamış bir buğday türü olduğundan kendi savunma sistemi çökmemiştir. Yani arazide kendine bulaşan hastalık ve zararlılara karşı kendi savunma sistemi vardır. Bu durum siyez buğdayı yetiştirilirken kimyasal ilaç kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Tüm gıda maddeleri gibi saf siyezde tüketildiğinde vücudumuz tarafından sindirilip tüm genetik özellikleri, vitamin ve mineralleriyle metabolizmamıza girmiş olur.

Bozuk genetikli gıdaları tüketenlerin sağlığında bozulmalar oluştuğu gibi sağlam genetikli gıdalar tüketenlerde de sağlığında düzelmeler yaşanır. İnsan sağlığı yedikleri ile paralel değişir. Belki tüm gıdaları bir anda düzeltemeyiz ama temel gıda maddemiz olan unlu mamulleri saf siyez tüketerek düzeltebiliriz.

Safekmek için üretilen saf siyez, tam siyez buğday tanesinin öğütülmesinden elde edilen undan elde edilmiştir. Üretiminde un, arıtılmış su ve eser miktarda kaya tuzu ve eski maya kullanılmıştır. Hiç bir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmamıştır.

Katkısız ve koruyucusuz siyez ekmeği düşük gluten içeriği ile diyabetik tüketime uygundur. Kepeği ve ruşeymi içinde olduğundan sindirimi kolaylaştırarak mide bağırsak florasını onarıcı etkiler gösterir. Vitamin ve mineral değeri sayesinde uzun süre tok tutar. Genetiği bozulmamış kendine has rayihası ile piştiğinde mis gibi kokar.

Bu kadar faydasının yanında katkısız saf siyez uzun ömürlü değildir. Bu sebeple yüksek adetle almayınız. Size ulaşan saf siyez siparişinizin fazlasını buzdolabında saklayınız. Tüketeceğiniz saf siyez bir kaç saat önce dolaptan çıkarıp tercihen tüketmeden önce tavada çevirerek ısıtabilirsiniz.

SAF SİYEZ PAKET ALTERNATİFLERİ

Saf Siyez 1 Ad
Saf Siyez 2 Ad
Saf Siyez 3 Ad

Saf Siyez 1 Adeti 750 Gr

  • Saf Siyez 1 Ad = 00,00 TL
  • Saf Siyez 2 Ad = 00,00 TL
  • Saf Siyez 3 Ad = 00,00 TL

Saf Siyez Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER