Katkısız Siyez Ekmeği Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Siyez Ekmeği

Siyez Ekmeği / Einkorn Bread / 2n=14 Kromozom GDO'suz

siyez ekmeği

% 100 Siyez unundan mayalı olarak elde edilmiş bir siyez ekmeği. Tam tahıl ekmeklerinden renk olarak daha koyu, lezzet olarak daha yoğun aromalı tok bir lezzet sunan gdo'suz nadir tahıl olan siyez buğdayının ekmeği.

Siyez ekmeği hamur eldesinde normal mayalamaya sürecinden biraz daha uzun olmasından başka bir fark yok. Bu süre siyez ekmeğinde 2 kat olarak gerçekleşiyor. Kıvam tutabilmesi için yapışkanlık gidinceye kadar ölçüsüz un eklendi.

Siyez ekmeği pişirmesi esnasında tam tahılın yoğun içeriğinin hamur kalmaması için 3 aşamalı ısı uygulandı. 100 derece ile 200 derece arasında 25 er dakika 3 aşamada pişirildi.

Neden siyez ekmeği yemeliyiz?

Malum üzere insan bedeni sağlıklı şekilde doğar. Zaman içinde onu hasta eden en önemli unsur yediği gıda maddelerindeki bozukluklardır.

Gıdalara eklenen katkı maddeleri, kıvam arttırıcılar, pakete giren ürünlere son kullanma tarihini uzatmak için eklenen koruyucu kimyasallar ve tahıllardan daha çok verim almak için toprağa atılan kimyasal gübreler, tohum üzerinde genetik oynamalar ve araziye dadanan zararlılar için uygulanan kimyasal ilaçlar bu bozukluklardan bazılarıdır.

Burada konumuz genetiği oynanmamış siyez buğdayı'nın tam tane olarak öğütülmesi ile elde edilen siyez unundan yapılan siyez ekmeğinin sağlığımız üzerindeki etkileri.

Siyez yabanıl ve genetiği ile oynanmamış bir buğday türü olduğundan kendi savunma sistemi çökmemiştir. Yani arazide kendine bulaşan hastalık ve zararlılara karşı kendi savunma sistemi vardır. Bu durum siyez buğdayı yetiştirilirken kimyasal ilaç kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Tüm gıda maddeleri gibi siyez ekmeği'de tüketildiğinde vücudumuz tarafından sindirilip tüm genetik özellikleri, vitamin ve mineralleriyle metabolizmamıza girmiş olur.

Bozuk genetikli gıdaları tüketenlerin sağlığında bozulmalar oluştuğu gibi sağlam genetikli gıdalar tüketenlerde de sağlığında düzelmeler yaşanır. İnsan sağlığı yedikleri ile paralel değişir. Belki tüm gıdaları bir anda düzeltemeyiz ama temel gıda maddemiz olan ekmeği siyez ekmeği tüketerek düzeltebiliriz.

Safekmek için üretilen siyez ekmeği tam siyez buğday tanesinin öğütülmesinden elde edilen undan elde edilmiştir. Üretiminde un, arıtılmış su ve eser miktarda kaya tuzu ve eski maya kullanılmıştır. Hiç bir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmamıştır.

Katkısız ve koruyucusuz siyez ekmeği düşük gluten içeriği ile diyabetik tüketime uygundur. Kepeği ve ruşeymi içinde olduğundan sindirimi kolaylaştırarak mide bağırsak florasını onarıcı etkiler gösterir. Vitamin ve mineral değeri sayesinde uzun süre tok tutar. Genetiği bozulmamış kendine has rayihası ile piştiğinde mis gibi kokar.

Bu kadar faydasının yanında katkısız siyez ekmeği uzun ömürlü değildir. Bu sebeple yüksek adetle almayınız. Size ulaşan siyez ekmeği siparişinizin fazlasını buzdolabında saklayınız. Tüketeceğiniz siyez ekmeğini bir kaç saat önce dolaptan çıkarıp tercihen tüketmeden önce tavada çevirerek ısıtabilirsiniz.

SİYEZ EKMEĞİ PAKET ALTERNATİFLERİ

Siyez Ekmeği 1 Ad
Siyez Ekmeği 2 Ad
Siyez Ekmeği 3 Kg

Siyez Ekmeği sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Siyez Ekmeği 1 Adeti 800 Gr

  • Siyez Ekmeği 1 Ad = 00,00 TL
  • Siyez Ekmeği 2 Ad = 00,00 TL
  • Siyez Ekmeği 3 Ad = 00,00 TL

Siyez Ekmeği Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER