Katkısız Çavdar Ekmeği Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Çavdar Ekmeği

Çavdar Ekmeği / Rye bread

Çavdar Ekmeği

Çavdar Ekmeği

Çavdar tanesi öğütülerek saf halde veya tam buğday unu ile çavdar ununun belirli oranlarda karışımından elde edilir. Kilo kontrolü, kalp sağlığı, kan şekeri, kabızlık ve bağırsak sağlığındaki olumlu etkileri söz konusudur.

Çavdar ekmeğinin verdiği doygunluk hissi buğdaya göre fazla olduğundan az yemenize rağmen daha uzun süre tok tutar. Doğal bir rejim ürünüdür. Katkısız Çavdar Ekmeği gibi tam tahıldan elde edilen ekmekleri tüketmek diyabet, kilo kontrolü ve damar hastalıklardan doğal bir korunma yöntemidir.

Sağlıklı bir hayat için öncelikler olan kan şekerinin yükselmemesi ve insülin düzeyinin artmaması çavdar ekmeğini devamlı tüketenlerde çok daha az görülür. Şeker ve kolesterol problemi olanlar beyaz ekmeği hayatlarından çıkarıp çavdar ekmeğinin onun yerine koymalılar. Bu şekilde riski doğal olarak ilaç kullanmadan azaltmış olurlar.

Çavdar Ekmeği, kalori cetveli takip eden diyet yolcularının rahatlıkla günlük olarak tüketebileceği sağlıklı bir ekmektir. Hazım sorunları ve şişkinliğe sebep olmadığı gibi bu problemleri çözmenize yardımcı olacaktır. Çavdar ekmeği normal ekmeklere kıyasla 5'te 1 oranında düşük kalorili ve lif içeriği açısından 4 kat daha zengindir. Uzun süre tok tutma özelliği çavdar ekmeğini diyet listelerinin baştacı yapmaktadır. Metabolik balans sağlayıcı yegane ekmek olması da ilgilenenlere duyurulur.

Safekmek Çavdar Ekmeği:

1,2 veya 3 lü pakette size sunulacak olan safekmek çavdar ekmeği butik bir üretimdir. Yüksek miktarlarda sipariş vermeyiniz!

İçindekiler: Tam Çavdar Unu, arıtılmış su, kaya tuzu, eski maya.
Pişirme: Taş zeminli fırında, odun ateşinde
Ağırlığı: 900 Gram/Adet
Paketteki Adet: 1,2 veya 3 Adet

Not: Çavdar ekmeği yapımında hiç bir endüstriyel katkı kullanılmamış, Tam çavdar unu eldesinde çavdarın tamamı kullanılmıştır. Tam Çavdar Ekmeğimizin yumuşaklık, dayanıklılık ve estetiğini değerlendirirken saf olduğu gerçeğini göz önüne alalım.

ÇAVDAR EKMEĞİ PAKET ALTERNATİFLERİ

Çavdar Ekmeği 1 Ad
Çavdar Ekmeği 2 Ad
Çavdar Ekmeği 3 Ad


KATKISIZ ÇAVDAR EKMEĞİ TARİFİ (Evde uygulanacak bir tariftir. Satışta olan çavdar ekmeğine ait değildir)

Malzemeler:
sıvı yağ (1 çay kaşığı)
ılık süt (1 makina bardağı)
ılık su (1 makina bardağı)
saf çavdar unu (4,5 makina bardağı)
instant maya (2 küçük ölçek kabı)
tuz (1 tatlı kaşığı)
şeker (1 tatlı kaşığı)

Ekmek Yapma Makinesinde Çavdar Ekmeği Yapılışı:

Sıvıları ardarda ekmek yapma makinesi haznesine ekleyin. Ardından çavdar ununu ekleyerek mayayı çavdar ununun üzerine gezdirerek dökün. Tuz ve Şeker ekledikten sonra 900 gram ayarında . programa ayarlayın. Afiyet olsun.

Çavdar Ekmeği Yapılışı (2.ci tarif):

Malzemeler: 2 bardak çavdar unu, 1,5 bardak normal un, 1,5 tatlı kaşığı maya, 1 tatlı kaşığı tuz, 2 çorba kaşığı pekmez, 1 bardak su, yarım bardak süt, 2 tatlı kaşığı tereyağı.

Yapılışı: Unları, tuzu ve mayayı mutfak robotunun kabına koyun. Karışınca su, süt, tereyağı ve pekmezi de ilave ederek 5 dakika yoğurun. Oluşan hanmurun kabarması için 1 saat oda sicaklığında bekletin. Bekleme sonunda üzerine tercihen az bir un serpip 210 derece ısıtılmış fırında yarım saat pişirin.

Muhafazası: Çavdar ekmeği normal ekmeğe göre daha hızlı bayatlar. sadece kullanacağınız kadarını dilimleyerek kalanı kesmeden bir poşette buzdolabında saklayarak daha uzun süre yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Not: Çavdar unu sayfamızda beyaz un kullanılmadan saf çavdar unu ile yapılan yumuşak ekmek tarifi bulabilirsiniz.

Çavdar Ekmeği 1 Adeti 750 Gr

  • Çavdar Ekmeği 1 Ad = 00,00 TL
  • Çavdar Ekmeği 2 Ad = 00,00 TL
  • Çavdar Ekmeği 3 Ad = 00,00 TL

Çavdar Ekmeği Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER