Katkısız Saf Dinkel Ekmeği Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Dinkel Ekmeği

Dinkel Ekmeği / Dinkel Brot

dinkel ekmeği

Dinkel Ekmeği

Dinkel ekmeği ile ilgili bilgileri öğrendikçe onun bir ekmekten daha fazlası olduğunu anlayacaksınız. Onun diğer ekmeklerle tek ortak özelliği adının ekmek olması.

Safekmek olarak bizim dinkel ekmeği hikayemiz sevinç ve şaşkınlıklarla dolu...

Unun renginden hamurlaşması, kalıba girmesi, pişmesi, rengi, tadı, kokusu, damak zevki ve yedikten sonrası hepsi tek kelime ile mükemmel. Yaptığımız tüm ekmekler arasında bizi en çok mutlu eden sırasıyla kavılca ve kırmızı buğday ekmekleri olmuştu. Ama an itibariyle bu sıralamanın başına dinkel ekmeğini yazıyoruz. İki ve üçüncü sıramız yine aynı.

Dinkel ekmeğini yapılmış şekilde sitemizden alabilirsiniz. Çalışan ve evde ekmek yapabilenler ise dinkel ununu Safekmek'ten temin edip internette bolca bulunan tariflerden yararlanarak kolayca ekmeklerini kendileri yapabilir.

Spelt ve sağlıklı bir buğday olan dinkelden pişirilen ekmek. Hem lezzetli hemde sağlıklı olan dinkel ekmeği vitamin ve protein açısından zengindir. Sağlıklı bir diyet için protein alımı önemlidir. Bu tarz beslenmeye öncelik veren vejetaryenler için bulunmaz nimettir.

Yüksek lif oranına sahip ve düşük kalorili olması, tüm yaş gruplarında ve tüm diyet tiplerinde ideal bir özelliktir. Çocuklar ve yaşlılar için dengeli bir beslenme ile bağışıklık sistemine katkı sağlayan yapıdadır. Şeker sindirimi yavaş olmasından dolayı diyabet hastaları tolere edebilir.

Dinkel ekmeğinde diğer ekmeklere nazaran daha fazla protein, daha yüksek mineral içeriği, özellikle selenyum, çinko ve bakır ve vitaminler (A1, B1, B2, D, E) bulunur.

Dinkel Ekmeği doymamış yağlı asitleri, özellikle de oleik asit içeriği açısından zengindir. Dinkel ekmeğindeki yüksek lif içeriği, uzun süren bir tokluğu garanti eder. (100 gram /2,7 ~3,5 gr yağ)

İçerdiği fosfor ve B vitaminleri sayesinde karaciğer, beyin ve kas hücrelerinin sağlığına destek olur. Dinkel ekmeğinin yapısındaki sıkı bağ dokulu silis içeriği konsantrasyon üzerinde pozitif etkiler oluşturur.

Sıradışı değerleriyle dinkel ekmeği sindirim ve tüm metabolizma için ideal, krom içeriği ile kan şekerindeki dalgalanmaları stabilize etmeye yardımcıdır.

Dinkel ekmeğinin 100 gramı; 3.5 gram yağ, 10.4 gram protein, 39,5 gram karbonhidrat ve 234 kalori içerir. Brüt enerji değeri 979 KJ'dür.

Bu site genel bilgilendirme için tasarlanmıştır ve tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.

DİNKEL EKMEĞİ PAKET ALTERNATİFLERİ

Dinkel Ekmeği 1 Ad
Dinkel Ekmeği 2 Ad
Dinkel Ekmeği 3 Ad

Dinkel Ekmeği sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !