Eski maya, ekşi maya

Unlu mamuller temel gıda maddemiz. Katkısız unlu mamuller yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Saf Dinkel

Saf Dinkel

dinkel ekmeği

Saf Dinkel

Saf Dinkel ile ilgili bilgileri öğrendikçe onun bir unlu mamulden daha fazlası olduğunu anlayacaksınız. Onun diğer unlu mamullerle tek ortak özelliği adının aynı olması.

Safekmek olarak bizim dsaf inkel hikayemiz sevinç ve şaşkınlıklarla dolu...

Unun renginden hamurlaşması, kalıba girmesi, pişmesi, rengi, tadı, kokusu, damak zevki ve yedikten sonrası hepsi tek kelime ile mükemmel. Yaptığımız tüm unlu mamluller arasında bizi en çok mutlu eden sırasıyla saf kavılca ve saf kırmızı buğday olmuştu. Ama an itibariyle bu sıralamanın başına saf dinkeli yazıyoruz. İki ve üçüncü sıramız yine aynı.

Saf Dinkeli yapılmış şekilde sitemizden alabilirsiniz. Çalışan ve evde yapabilenler ise dinkel ununu Safekmek'ten temin edip internette bolca bulunan tariflerden yararlanarak kolayca kendileri yapabilir.

Spelt ve sağlıklı bir buğday olan dinkelden pişirilen unlu mauller, hem lezzetli hemde sağlıklı vitamin ve protein açısından zengindir. Sağlıklı bir diyet için protein alımı önemlidir. Bu tarz beslenmeye öncelik veren vejetaryenler için bulunmaz nimettir.

Yüksek lif oranına sahip ve düşük kalorili olması, tüm yaş gruplarında ve tüm diyet tiplerinde ideal bir özelliktir. Çocuklar ve yaşlılar için dengeli bir beslenme ile bağışıklık sistemine katkı sağlayan yapıdadır. Şeker sindirimi yavaş olmasından dolayı diyabet hastaları tolere edebilir.

Saf Dinkel diğer unlu mamullere nazaran daha fazla protein, daha yüksek mineral içeriği, özellikle selenyum, çinko ve bakır ve vitaminler (A1, B1, B2, D, E) bulunur.

Saf Dinkel doymamış yağlı asitleri, özellikle de oleik asit içeriği açısından zengindir. saf Dinkelde yüksek lif içeriği, uzun süren bir tokluğu garanti eder. (100 gram /2,7 ~3,5 gr yağ)

İçerdiği fosfor ve B vitaminleri sayesinde karaciğer, beyin ve kas hücrelerinin sağlığına destek olur. Saf Dinkelin yapısındaki sıkı bağ dokulu silis içeriği konsantrasyon üzerinde pozitif etkiler oluşturur.

Sıradışı değerleriyle saf dinkel sindirim ve tüm metabolizma için ideal, krom içeriği ile kan şekerindeki dalgalanmaları stabilize etmeye yardımcıdır.

Saf Dinkelin 100 gramı; 3.5 gram yağ, 10.4 gram protein, 39,5 gram karbonhidrat ve 234 kalori içerir. Brüt enerji değeri 979 KJ'dür.

Bu site genel bilgilendirme için tasarlanmıştır ve tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.

SAF DİNKEL PAKET ALTERNATİFLERİ

Saf Dinkel 1 Ad
Saf Dinkel 2 Ad
Saf Dinkel 3 Ad

Saf Dinkel 1 Adet 750 Gr

  • Saf Dinkel 1 Ad = 00,00 TL
  • Saf Dinkel 2 Ad = 00,00 TL
  • Saf Dinkel 3 Ad = 00,00 TL

Saf Dinkel Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER