Karakılçık Buğdayı Unu

Katkısız Karakılçık Buğdayı Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Karakılçık Buğdayı Unu

Karakılçık Buğdayı Unu/ Blackbone Flour / 2n=14 Kromozom GDO'suz

karakılçık Unu

Karakılçık Buğdayı Unu

Ülkemizin genetiği sağlam atalık tarım değerlerinden biri olan karakılçık buğdayının öğütülmesi ile elde edilen un. Sert yapıda siyah tüylerinden dolayı yüz yıllardır karakılçık unu olarak anılan bu un ekmek ve hamur işleri yapımına uygundur. Gdosuz buğday unlarının genel özelliği olan düşük glisemik index ve düşük gluten özelliğine sahiptir.

Karakılçık Buğday Unu'nun elde edildiği buğday Türkiyenin bir çok ikliminde yetişir. Bilinen İzmir, Hatay, Adana, Erzincan illerinde az veya çok tarımı yapılmaktadır. Kepeği içinde ve yüksek liflidir.

Karakılçık buğday Unu'nu özel yapan değerlerden en önemlisi protein oranıdır. Karakılçık unu %12,3 protein, 18 g/Kg gluten içerir.

Genetiği değişmemiş diğer buğday unları gibi karakılçık buğdayı unu da kendine has aroması olan, enfes lezzete sahip, tam kepekli, hazmı kolay daha geç pişen ve kolay bayatlamayan ve bununla birlikte kolay kabarmayan bir yapı sergiler.

Karakılçık unu ile ekmek yapmak isteyenlere önerimiz, önce karakılçık unu ile karakılçık ekşi mayası üretmeleridir. Ekşi maya elde etmesi internetteki tariflere göre zor, esasında çok kolaydır! Eşit miktarda un ve suyu 48 saat cam bir kapta bekletmeniz, bu esnada hareket ettirmemeniz yeterli olacaktır.

Böylece karakılçık unu ile kendi ekşi mayasının lezzetinide katarak muhteşem ekmekler yapabilirsiniz.

KARAKILÇIK UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Karakılçık Unu 1 Kg
Karakılçık Unu 2 Kg
Karakılçık Unu 3 Kg

Karakılçık Buğdayı Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Karakılçık Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Karakılçık Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Karakılçık Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Karakılçık Unu 3 Kg = 00,00 TL

Karakılçık Buğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER