Katkısız Karakılçık Buğdayı Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Karakılçık Buğdayı

Karakılçık Buğdayı / Blackbone Wheat / 2n=14 Kromozom GDO'suz

karakılçık bugdayi

Karakılçık Buğdayı

Ülkemizde geçmiş dönemlerde ekimine son verilen ve neredeyse unutulan karakılçık cinsi yerli buğday tohumu, seferihisar belediyesinin düzenlediği bir tohum takas şenliğinde tesadüf eseri tekrar tespit edilerek çoğaltılarak tekrar kazanılmıştır. Son yıllarda bir çok hastalığın sebebinin genetiği bozulmuş buğdaydan elde edilen un kullanılarak yapılan ekmekler olduğu anlaşılınca insanımız genetiği sağlam buğdayı arar oldu.

Coğrafyamız bir çok buğday türüne anavatan olmuşken daha fazla verim alma hırsı yüzünden 3-4 genetiği sağlam buğdayımız kalmıştır. Sadece genetik sağlamlık değil, vitamin-mineral içeriği, lezzet ve aroma da karakılçık buğdayını öne çıkaran özelliklerdir.

İçeriğinde bilmediğimiz katkılar olan beyaz un ve bununla yapılmış gıdalar sebebiyle toplum neredeyse obezliğe doğru gidiyor. İstemeden kilo alınıyor ve bir türlü verilemiyor. Herkes birbirini suçlarken aslında tükettiğimiz buğdayların suçlu olduğunu kimse düşünmemişti. Kolayca kilo aldıran ve bir türlü geri verilemeyen karbonhidratların, yağların, proteinlerin kaynağını araştırmak kimsenin aklına gelmedi.

İlginçtir ki karakılçık buğdayı gibi genetiği değişmemiş buğdaylardan elde edilen un ve bulgur ve ekmeklerden tüketince bağırsak çok rahat çalışıyor ve kilo almıyorsunuz.

Şu anda bariz yapılan bir hata daha var. Bozuk buğday ve un ile herkesi hasta ettikten sonra genetiği sağlam buğdaylar tek tek ortaya tam da çıkarken, herkese buğday alerjisi teşhisi konmaya başladı. Bir yanlışı diğeriyle örtmek bizde alışkanlık oldu. Sen genetiği ile oynadığın, kepeğini ruşeymini çıkarıp hayvanlara verdiğin, içine adını bilmediğimiz katkılar kattığın beyaz una alerji yaz... Genetiği bozulmamış buğdayı da şifa niyetine ilaç olarak yaz..

Bu sitemimizin sebebi hergün gelen onlarca telefonda çocuklarının hastalıklarını bize anlatırken ağlayan annelerin ifadeleridir. En iyi ekmek evde yapılan ekmek, en azından içinde ne olduğunu bilirsin. Evde ekmek yapmak için gerekli tüm herşey, karakılçık buğdayı ve karakılçık buğday unu safekmek'te.

KARAKILÇIK BUĞDAYI PAKET ALTERNATİFLERİ

Karakılçık Buğdayı 1 Kg
Karakılçık Buğdayı 2 Kg
Karakılçık Buğdayı 3 Kg

Karakılçık Buğdayı sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Karakılçık Buğdayı Fiyat / Kg / Kargo

  • Karakılçık Buğdayı 1 Kg = 00,00 TL
  • Karakılçık Buğdayı 1 Kg = 00,00 TL
  • Karakılçık Buğdayı 1 Kg = 00,00 TL

Karakılçık Buğdayı Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER