Saf Karabuğday Makarnası Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Karabuğday Makarnası

Karabugday Makarnası / Buckwheat Pasta

Karabuğday Makarnası

Karabuğday Makarnası

Gluten alerjisi olan kişi sayısının hızla çoğalması, çölyak rejimine uygun unlardan türev ürün yapılmasını zorunlu kıldı. Zaten gluten içeren hiç bir gıdayı tüketmemek durumunda olan çölyaklar ve hasta olmamak için önceden dikkat edenler için karabuğday makarnası üretildi.

Elbette her ürün gibi karabuğday makarnası üretiminde de bazı zorluklar var. İdeal bir karabuğday makarnası elde etmek için ilk yapılması gereken karışık olmayan temiz bir karabuğday tanesi elde etmek. Bunu yetiştirme veya satınalma yoluyla yapabilirsiniz. Biz ikisinide tercih ettik. Bir yandan sağlıklı karabuğday makarnaları sunabilmek için kendimiz ekim yapıyor bir yandan da temiz üretim yapan çiftçilerle anlaşmalar yapıyoruz. Lakin bu üreticileri ve arazilerini yılda 1-2 kez ziyaret ediyoruz!

Karabuğday makarnası üretimindeki ikinci konu elde ettiğiniz temiz tohumları öğütürken başka unlarla karışmaması gerekliliği. Çarpraz bulaşı olarak adlandıırdığımız bu risk çok yaygın. Bu konuda da karabuğdaya özel bir değirmen tahsis ederek karışım önleniyor.

Son ve en önemli konu ise elde ettiğimiz saf karabuğday unundan makarna elde etmek. Normal makarna yapmak bile büyük bir çaba gerektirirken karabuğday makarnası gibi zor bir çalışmayı kaç kişi yapabilir! Elbette alanında uzman bir makarna üreticisi. Çölyak olmak istemeyen yada mineral zenginliğinden dolayı karabuğday makarnası tüketerek sağlıklı bir öğün geçirmek isteyen her insan keyifle safekmek karabuğday makarnasını tüketebilir. Glutensiz Karabuğday unu, su ve tuz haricinde başka hiç bir un veya katkı, renklendirici, koruyucu maddenin asla kullanılmadığı karabuğday makarnası pişirme esnasında fazladan 1 kaç dakika isteyebilir. Bunu mutfakta zaman geçirenler bilir ama ilk defa deneyecekseniz pişirme devam ederken bir adet karabuğday makarnasını çatal ile alıp pişme derecesine bakarak karar verebilirsiniz.

Yüksek lif içeren karabuğday makarnanızı rejiminize uygun soslarla süsleyip afiyetle tüketebilirsiniz.

KARABUĞDAY MAKARNASI PAKET ALTERNATİFLERİ

Karabuğday Makarnası 1 Pk
Karabuğday Makarnası 2 Pk
Karabuğday Makarnası 3 Pk

Karabuğday Makarnası sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Karabuğday Makarnası 350 Gr

  • Karabuğday Makarnası 1 Pk = 00,00 TL
  • Karabuğday Makarnası 2 Pk = 00,00 TL
  • Karabuğday Makarnası 3 Pk = 00,00 TL

Karabuğday Makarnası Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER