Karabuğday Balı

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Karabuğday Balı

Karabuğday Balı / Buckwheat Honey / Greçişny

Karabuğday Balı, resmi olarak dünyanın en iyi balı seçilmiştir. Dünya Arıcılık Federasyonu Fransa'da 2013 de Greçişny olarak ifade edilen Karabuğday Balını oybirliği Dünyanın en iyi balı seçmiştir.

Apimodnyia toplantısı sonunda karabuğday balının içerdiği yüksek demir ile kansızlıkta kullanmanın faydalı olacağı belirtilmiştir. Karabuğday Çiçeği yüksek vitamin ve mineral içeriği ile vitamin ihtiyacını karşılamada doğal bir seçenek sunuyor.

karabuğday balı

Karabuğday Balı

Karabuğday balı, üretildiği alanın tamamında karabuğday ekili olan yerden elde edilen bir baldır. Her çiçekten bal toplama yakıştırması yapılan normal balın aksine karabuğday balının üretimi daha tek yönlü olup arı çoğu vitamini içeren karabuğday çiçeğinden tek yönlü beslenme yapar. Bu sayede melez değil, saf bir bal elde edilir.

Bunun sonucunda elde edilen karabuğday balı, karabuğday bitkisinin içerdiği tüm vitaminleri ve aminoasitleri kendi bünyesinde taşır. Bu saf beslenme sonucu neredeyse kırmızı renk, yoğun aromalı ve yüksek vitamin değerli bir bal olan karabuğday balı ortaya çıkar.

kara buğday balı

Çölyak olarak ifade edilen gluten alerjisi tüketimine uygun olan karabuğday besleyiciliği ve sağlığımız üzerindeki muhteşem denilebilecek etkileri için karabuğday unu ve tanesine ait sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Arının bal üretirken bitkiler üzerinde aradığı yegane kısım çiçeği ve çiçektozudur. Bu her bitkinin çiçeklenme mevsimiyle alakalıdır. Karabuğday balının yoğun aromalı olmasının sebebi, karabuğday bitkisinin ekimden hasata kadar olan 3 aylık sürenin yarısında çiçekli olması ve yılda 2 kez aynı arazide yetiştirilebilmesidir.

Bal üreticileri arıları için Çiçek ihtiyacını karşılamak adına karabuğday ekmeye başladıklarından bazı bölgelerde arıotu adı ile anılmaktadır.

Aşağıdaki içeriğin zenginliği karabuğday balı hakkında fikir verecektir.
A vitamini
B grubu vitaminler (B-5, B-6, B-8, B-9 ve B-12)
C vitamini
D vitamini
E vitamini
Folik asit
Tiamin
Riboflavin
Niasin
Kalsiyum
Fosfor
Sülfür
Sodyum
Çinko
İyot
Linoleik asit
Triptofan
Lizin
Sistein
Histidin
Glutamin
Metionin
Tiriosin
Sistin


KARABUĞDAY BALI PAKET ALTERNATİFLERİ

Karabuğday Balı 1 Kg
Karabuğday Balı 2 Kg
Karabuğday Balı 3 Kg

Karabuğday Balı sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Karabuğday Balı Fiyat / Kg / Kargo

  • Karabuğday Balı 1 Kg = 79,00 TL
  • Karabuğday Balı 2 Kg = 00,00 TL
  • Karabuğday Balı 3 Kg = 00,00 TL

Karabuğday Balı Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER