Katkısız Saf Karabuğday Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kara Buğday Unu

Karabuğday Unu / Buckwheat Flour

Kara Buğday Unu

Karabuğday Unu

Karabuğday, ülkemizde yetiştiriciliği çok yeni olan Fagopyrum esculentum Moench. familyasından bir bitkidir. Yetiştirilen bölgenin iklimine göre 3-4 ay gibi kısa sürede elde edilebilir.

Unu ve danesi gluten içermeyen karabuğday çölyak hastalarının kullanımına en uygun tahıl cinsidir. Karabuğday unu ile ekmek yapılabilir, lezzet arttırıcı olarak tüm hamur işlerine eklenebilir, danesinden pilav yapılabilir.

Buğday alerjisi teşhisi konulan bir çok kişideki hassassiyet buğdaydaki yoğun gluten'e karşıdır. Bu alerjiye sahip olanlar, buğdaya göre gluteni daha az olan çavdar, arpa ve yulaf unlarını tercih edebilecekleri gibi karabuğday unu'nu da tercih edebilirler.

Kara Buğday ile iligli yapılan araştırmalarda düzenli tüketiminde fazla kiloları azaltmada, damarların esnekleşmesinde ve yüksek kan basıncını düzenlemede yardımcı olduğunu ortaya çıkmıştır.

Çölyak rejimine uygundur. Gluten içermez. Çölyak ekmeği ve diğer unlu mamullerinde un yerine kullanılır.

Kara Buğday Kullanımı: Karabuğday ekmeği, galeta çeşitleri ve pişirilip yenilmesi yaygındır.

KARABUĞDAY UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Karabuğday Unu 1 Kg
Karabuğday Unu 2 Kg
Karabuğday Unu 3 Kg
Karabuğday Unu 25 Kg

Karabuğday Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !


Katkısız karabuğday unu ile ilgli önemli duyuru:


Değerli müşterilerimiz: Sitede yer alan tahılların bir kısmını üretip, bir kısmını ürettirip bir kısmını ise unlaşmış şekilde toptan alarak sizlere ulaştırıyorduk. Un olarak satınaldığımız tek ürün karabuğday unu idi. Tek işimiz un olunca ince eleyip sık dokuduğumuzu eski müşterilerimiz bilir.

Teslim aldığımız son karabuğday ununda incelemelerimiz sonucu mısır ve pirinç ununa rastladık. Gluten içeriği olarak yüksek risk oluşturmadığını düşünsekte ifade eksikliğinden dolayı ilgili firmalardan ürün alımını durdurduk.

Bu sebeple artık sadece karabuğday tanesini öğüterek karabuğday unu elde ediyoruz. Bu şekilde ancak katkısız olduğuna kanaat getirebildik.

katkısız karabuğday unu

Renk biraz açıldıysa mısır unu, renk fazlaca açıksa pirinç unu katkısı söz konusudur. Saf karabuğday unu kayverengiye yakın bir renktedir, tanesinden bir kaç ton açıktır. Taneden açık olma sebebi tanenin içinin dış kabuğa göre daha açık kahve olmasıdır.

Bu sebeple öğütme işçiliği araya girdiğinden 10 kg'lık karabuğday unu satışını kaldırdık. İçine bir şeyler karıştırmadan üretim yapan bir tedarikçi buluncaya kadar, veya istanbul-beylikdüzü'nde girişimini başlattığımız değirmen tesisine sponsor buluncaya kadar 1,5-3-5 kg lık paketlerle idare edeceğiz.

Bu vesile ile çölyak hassasiyetinden dolayı bizi tercih edenlere acil şifalar, damak tadı tutkunu müşterilerimize de afiyetler dileriz.

Karabuğday Ekmeği Tarifi (Glutensiz Ekmek, Çölyak Ekmeği)
:

Malzemeler: 1 su bardağı ılık süt, 2 su bardağı karabuğday unu, 1 tatlı kaşığı toz maya, 1 tatlı kaşığından az tuz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Karabuğday Ekmeği Yapılışı (makinede):

Ilık sütü ekmek makinesinin haznesine dökün. iki bardak karabuğday ununu ekleyin. Tuz, maya ve ardından da zeytinyağını ilave ederek makineyi tam buğday ekmeğine ayarlayın. Program bittikten sonra kapağı açıp bir kontrol eip kapağı tekrar kapatıp soğuyunca açıp ekmeğinizi alabilirsiniz. Afiyet olsun.

Karabuğday Unu ile Glutensiz Krep Tarifi
:

Malzemeler:Bir su bardağı mısır unu, Bir su bardağı karabuğday unu, Bir çay kaşığı maya, Bir çay kaşığı sıvı yağ, Bir çay kaşığı tuz.

Yapılışı
:

Su ile beraber karıştırılıp hamur haline getiriliyor... bir müddet dinlendirilip daha sonra oklavayla hamur açılır bazlama şekline getirilip ısıtılmış tavaya bırakılıp pişirilir... not: pizza tavasıyla daha iyi pişiyor biz onda pişiriyoruz her tarafı aynı şekilde pişiyor...

Karabuğday Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Karabuğday Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Karabuğday Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Karabuğday Unu 3 Kg = 00,00 TL
  • Karabuğday Unu 25 Kg = 00,00 TL

Karabuğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER