Katkısız Kızılca Buğday Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kızılca Buğday

Kızılca Buğday / Triticum Aestivum

kızılca buğday

Kızılca Buğday

Kızılca buğday, hitit kitabelerinde adı geçen nadir ekmeklik buğdaylardandır. Kitabede yeralış şekli kalın somun ekmeğin kızılca buğdaydan yapılacağı şeklindeki bir notdur.

Aynı notları inceleyen bilim insanlarının fermantasyon ile ilgli söyledikleri kızılca buğdayın ekmeklik performansının tarihte de araştırma konusu olduğunu ve o zaman insanlarının ağız tadı konusunda değil şimdilerden geri kalmak, daha ileride olduğunu bariz ortaya koyuyor.

Kızılca Buğdayı anlattığımız bu metinde teknik ayrıntılarla sizi boğmak yerine bazı tarihten gelen ayrıntılara yer vermek istedik.

Kızılca buğday tanelerinin hafif yağlanmış tavada mısır gibi patlatılarak tüketilmesi (Kavurga) o dönemden kalma bir lezzet.

Hasılı Kızılca Buğdayında diğer genetiği değişmemiş antik buğdaylar gibi protein ve vitamin değerinin yüksek olduğunu söylemeye gerek varmı ? Tam kepekli, az yedirir, çok tok tutar, kolay acıktırmaz.

Gdosuz buğdaylar listemize yeni eklenen kızılca buğday çanakkale yöresinden. Kaz dağlarının eteklerinden bir tarih yeniden canlanıyor. Umuyoruz bu bilinç kızılca buğday gibi diğer bir çok buğday tohumu değerlerimizin kaybolmaktan kurtulmasına vesile olur. 3 aşamalı mayalanma konusunu kızılca buğday unu sayfasına yazacağım. Oradan okuyabilirsiniz.

KIZILCA BUĞDAY PAKET ALTERNATİFLERİ

Kızılca Buğday 1 Kg
Kızılca Buğday 2 Kg
Kızılca Buğday 3 Kg

Kızılca Buğday sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Kızılca Buğday Fiyat / Kg / Kargo

  • Kızılca Buğday 1 Kg = 10,99 TL
  • Kızılca Buğday 2 Kg = 00,00 TL
  • Kızılca Buğday 3 Kg = 00,00 TL

Kızılca Buğday Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER