Katkısız Kızılca Buğday Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kızılca Buğday Unu

Kızılca Buğday Unu / Triticum Aestivum Flour

kızılca buğday unu

Kızılca Buğday Unu

Genetiği sağlam buğday cinslerimizden Kızılca buğdayın saf öğütülmesi ile elde edilen un. Tarihi serüveni hititlere uzanan antik buğdayın unu.

Genetiği bozulmamış buğday unlarından olan kızılca buğday unu bir konuda öne çıkmakta. Malumunuz ekmek yapımızda ekşi maya kullanmak lezzetli ekmekler yapmak için şart.

Ekşi maya ile çalışmalarda da en önemli konu fermantasyon. Kızılca buğday unu düşük gluten değerine rağmen kabiliyetli bir fermantasyon elde edilebilen nadir un.

Ekşi mayalı ekmek yapanların bileceği gibi önce ön maya hazırlanır. fermantasyondan sonra asıl hamur elde edilir. Ve ikinci bir fermantasyon beklenir. Hititlerin bize öğrettiği ise kızılca buğday unundan yapılmış ekmeklerin pişirdikten sonra 1 gün bekletilmesinin sebebinin pişmiş ekmekte 3. cü bir fermantasyonun olduğu öğretisidir. Gerçektende ekşi mayalı ekmek soğuyunca biraz içinde gazı atar ve kokusu daha bir güzelleşir.

Kızılca buğday unu anlatacağımız satırları ekmek için kullandık. Lakin genetiği bozulmamış buğdaylarda zaten teknik özellikleri genelde aynı. Farkları ise kullanılış amaçları ve damak tadı.

Kızılca buğday unu ile evde ekşi mayalı ekmekler yapabilir, poğaça ve diğer hamurişlerinizde %100 veya katıştırarak diğer unlarınızla kullanabilirsiniz.

KIZILCA BUĞDAY UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Kızılca Buğday Unu 1 Kg
Kızılca Buğday Unu 2 Kg
Kızılca Buğday Unu 3 Kg

Kızılca Buğday Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Kızılca Buğday Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Kızılca Buğday Unu 1 Kg = 14,99 TL
  • Kızılca Buğday Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Kızılca Buğday Unu 3 Kg = 00,00 TL

Kızılca Buğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER