Katkısız Arpa Ekmeği Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Arpa Ekmeği

Arpa Ekmeği / Barley Bread

arpa ekmeği

Arpa Ekmeği

Arpa Ekmeği Faydaları: Şeker hastalığı, yüksek kolesterol ve bağışıklık sistemi zayıflığı yaşayanlar için içeriğindeki zengin betaglucanlardan dolayı tavsiye edilmektedir.

arpa ekmeği

Arpa Ekmeğinin meşhur olmuş bazı faydaları : İskelet sistemi ve kemikler üzerinde, kan şekeri dengelemede, kalbin kuvvetlenmesinde, hücre yapısını koruyan maddeler içermesi, mide-bağırsak iltihabını önlemede, tansiyon düşüklüğü yaşayanlarda, lapası kireçlenme yaşayanlarda ve haricen kullanımda sivilce, siyah nokta ve mantar problemlerine doğal, lezzetli ve koruyucu bir mücadele kaynağıdır.

arpa ekmeği
Fotoğraflar ürettiğimiz arpa ekmeğine ait. Zaman geçtikçe, yeni metodlar denedikçe hasılı emek verdikçe güzelleşiyor ürünler. Dikkatinizi çekmiş olmalı, ekmeğin üzerindeki ezmeler her ekmekte yapıldığı danenin ezmesi. Yani arpa ekmeğinin üzerine arpa ezmesi serpiştiriliyor. Umuyoruz bu değişiklikler sizi de memnun eder.

Safekmek Arpa Ekmeği:

5 li pakette size sunulacak olan safekmek arpa ekmeği butik bir üretimdir. Yüksek miktarlarda sipariş vermeyiniz!

İçindekiler: Tam Arpa Unu, arıtılmış su, kaya tuzu, eski maya.
Pişirme: Taş zeminli fırında, odun ateşinde
Ağırlığı: 300 Gram/Adet
Paketteki Adet: 5 Adet

Not: Arpa ekmeği yapımında hiç bir endüstriyel katkı kullanılmamış, Tam arpa unu eldesinde arpanın tamamı kullanılmıştır. Tam Arpa Ekmeğimizin yumuşaklık, dayanıklılık ve estetiğini değerlendirirken saf olduğu gerçeğini göz önüne alalım.

Güncelleme 17/06/2017: Uzun süredir üretimine ara verilen Tam Arpa Ekmeği Yerine %50 Tam Kepekli Arpa Unu ve kalanı spelt un ile yeni üretilen Arpalı Ekmeklerimizin fotoğrafları sayfadadır.

Tam Arpa Unu eldesinde yeni nesil kavuzsuz arpa değil, eski kavuzlu arpa kullanılmaktadır. Arpa kepeğide tanesi ile birlikte öğütülüp un olmaktadır.

Tam Kavuzlu Arpa Unu, Spelt un, tuz ve ekşi maya içeriğine sahip yaklaşık 950-1000 gr ağırlığında olacak yeni arpa ekmeklerimiz çok kısa zamanda sizlere sunulacaktır.

ARPA EKMEĞİ PAKET ALTERNATİFLERİ
Arpa Ekmeği 1 Ad
Arpa Ekmeği 2 Ad
Arpa Ekmeği 3 Ad


Arpa Ekmeği Yapılışı (Evde uygulanacak bir tariftir. Satışta olan arpa ekmeğine ait değildir)

Malzemeler: 500 gr arpa unu, 250 gr normal un, 2,5 su bardağı ılık su, 1 tatlı kaşığı şeker, 1 paket maya.

Yapılışı: Unların tamamı, şeker ve maya mutfak robotu kabına konarak karıştırılır. Yavaş yavaş su ilave edilerek yoğurma devam edilir. Hamur oluşunca 1 saat üzerini kapatarak kabarmasını bekleyin. 200 derece ısıtılmış bir fırında 30 dakika pişirin. Mevsime göre 45 dakikaya kadar uzayabilir. Pişmeyi bir kürdan batırarak kürdan kuru ise piştiği anlaşılacak şekilde kontrol edebilirsiniz.

Muhafazası:
Arpa ekmeği katkılı ekmeklere göre daha kolay bayatlar. Kullanmadığımız kısmı kesmeden buzdolabı poşeti ile buzdolabında daha uzun süre koruyabilirsiniz.

%100 saf arpa unundan arpa ekmeği tarifi Arpa Unu sayfamızda da mevcuttur, inceleyebilirsiniz.

Arpa Ekmeği Adeti 750 Gr

  • Arpa Ekmeği 1 Ad = 00,00 TL
  • Arpa Ekmeği 2 Ad = 00,00 TL
  • Arpa Ekmeği 3 Ad = 00,00 TL

Arpa Ekmeği Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER