Katkısız Yulaf Ekmeği Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Yulaf Ekmeği

Yulaf Ekmeği / Oat Bread

Yulaf Ekmeği 1

Yulaf Ekmeği

Yulaf tanesi öğütülerek saf halde veya tam buğday unu ve yulaf unu ve kepeği karıştırılarak elde edilir.

Yulaf Ekmeğini diğerlerinden ayıran en önemli özellik düşük yağ içeriğidir. Bu da karbonhidrat alımının az olması demektir. Yulaf Ekmeğinin diyet listelerindeki en sağlıklı öge olmasının sebepleri de bunlardır. Lif içeriğinin yüksekliği uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak ara öğün alışkanlıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Çözünür lif içeriği en yüksek tahıldır. Beta-glukan içeriği ile kalp sağlığı için vazgeçilmezdir. Kötü huylu kolesterol ve LDL kolesterolü üzerinde azaltıcı etkisi denenmiştir. Tip 2 diyabet hastalarında öğünler sonrasında kan şekerinin yükselmesine engel olur.

Yulaf ekmek olmaktan öte bir nevi doğal ilaçtır. Hastalıklar üzerine etkisi için üzerinde en çok araştırma yapılan tahıldır.

En etkili olduğu alan üreme bozukluklarının giderilmesi yönündedir. Bu rahatsızlıkta dönem dönem devamlı tüketilmesi önerilir.

Yulaf ekmeğinin düzenli tüketiminin kan şekeri ve kolesterol üzerindeki olumlu etkiler yanında bazı kanser türlerinin (kolon ve meme) üzerindeki olumlu etkisi bir çok araştırmaya konu olmuştur.

Safekmek Yulaf Ekmeği:

1 li pakette size sunulacak olan safekmek yulaf ekmeği butik bir üretimdir. Yüksek miktarlarda sipariş vermeyiniz!

İçindekiler: Tam Yulaf Unu, arıtılmış su, kaya tuzu, eski maya (Dinkel unundan ekşi maya=
Pişirme: Taş zeminli fırında,
Ağırlığı: 750 Gram/Adet
Paketteki Adet: 1 Adet

Not: Yulaf ekmeği yapımında hiç bir endüstriyel katkı kullanılmamış, Tam yulaf unu eldesinde yulafın tamamı kullanılmıştır. Tam Yulaf Ekmeğimizin yumuşaklık, dayanıklılık ve estetiğini değerlendirirken saf olduğu gerçeğini göz önüne alalım.

YULAF EKMEĞİ PAKET ALTERNATİFLERİ

Yulaf Ekmeği 1 Ad
Yulaf Ekmeği 2 Ad
Yulaf Ekmeği 3 Ad

Yulaf Ekmeği ile ilgili sitemizden verdiğiniz siparişler %100 tam yulaf unundan elde edilir. Katkısız Yulaf Ekmeği, buğday ile karışık olana göre daha sert ve daha kısa ömürlüdür. Bu sebeple katkısız yulaf ekmeği siparişini yüksek adetli vermemenizi öneririz.

Yulaf Ekmeği Yapılışı: (Evde uygulanacak bir tariftir. Satışta olan yulaf ekmeğine ait değildir)

Malzemeler:
Yarım kilo tam yulaf unu
250 gram tam buğday unu
iki bardak su
1 tatlı kaşığı tuz
2 tatlı kaşığı maya

Yapılışı: Unların tamamı ve kabartma tozu mikserin kabına konur ve karıştırılmaya başlanır. Karıştırma işi devam ederken yavaş olarak su eklenir. 5 dakika daha karıştırılmaya devam edilir. 20 dakika bekletilir. Bekleyen hamura tuz ilave ederek 10 dakika daha karıştırılır. Kek veya ekmek kalıbı zeytinyağı ile sıvanır. Hamur tezgah üstüne alınarak bir kaç dakika da elde yoğrulur. Kabarması tamamlanmış unu 230 derecede 15 dakika, 200 derecede de 15 dakika pişirin. Afiyet olsun.

Muhafazası: Yulaf ekmeği normal ekmeğe göre katkısız olmasından dolayı daha erken bayatlayabilir. Soğuyan ekmeği bir poşet içinde buzdolabında saklamak ve kullanılacak miktarı dilimleyip kalanı kesmeden saklamak ömrünü uzatır.

Yulaf Ekmeği 1 Adeti 300 Gr

  • Yulaf Ekmeği 1 Ad = 00,00 TL
  • Yulaf Ekmeği 2 Ad = 00,00 TL
  • Yulaf Ekmeği 3 Ad = 00,00 TL

Yulaf Ekmeği Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER