Yeşil Yulaf Samanı

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Yeşil Yulaf Samanı

Yeşil Yulaf Samanı / green oat straw

yeşil yulaf samanı

Yeşil Yulaf Samanı

Yulaf Samanı, ülkemizde aşağıda alıntıları değiştirmeden yayınlayacağımız bitkilerin faydaları konusunda uzman bir bilim adamı tarafından hatırlatılınca kıymeti anlaşılan bir bitkidir. Sadece saman kısmı değil, yulafın tüm kısımları farklı faydalar için kullanılagelmiştir.

Yeşil yulaf samanının kullanımı konusu ulaşabileceğiniz her kaynakta aynıdır. Farklı olan alacağınız yulaf samanının ne kadar sağlıklı olduğudur. Şu an incelemekte olduğunuz safekmek.com sitesi sadece "katkısız" ürünler için kurulmuştur. Doğal olanı bulmak ve size sunmak için bir çok araştırmaya zaman harcamaktadır.

1- Batı ve orta anadolu bölgesinden elde edilen yulaflar erkencidir. Yani doğu bölgesine göre daha erken hasat edilir. İklim özelliğininde etkisi olan bu durumun bir sebebi de batı toplumunda erkenci yulaf tohumu (genetik olarak değiştirilmiş) kullanılmasıdır. Doğudaki verim ile batıdaki verim farklılıkları 3 kata kadar çıkmaktadır. Bu bilgi doğu menşeili yulafın daha doğal olması genel sonucuna varmamız için kanıttır. Dolayısı ile batı menşeili yulafın erken olgunlaşma döneminde hasat edildiği ve doğal tohumdan elde edilmediği varsayılarak elde edilen yeşil yulaf samanınında daha az doğal olduğu söylenebilir.

2- Batıda verim artışı için kimyevi gübre ve zararlı ve bitki hastalıkları ile mücadelede kimyasal ilaç kullanımı daha yaygındır. Bunun sonucu olarak eser miktarda da olsa yeşil yulaf samanında da bu kimyasalların kalıntılarının olacağı mutlaktır. Doğu tarımında ise tamamı için söylenemese de maaliyet ve alışkanlıklardan dolayı ilaç kullanımı yaygın değildir. Çoğunlukla arazi ve ulaşım şartları buna müsade etmez. Çoğu arazide sulama bile yapılamamaktadır. Mahrumiyet gibi görünen bu unsurlar aslında bitki sağlığı açısından bir avantaj olup, doğal ürünler yetişmektedir. Doğu menşeili yulaf samanının daha doğal olduğu sonucu karşımıza çıkmaktadır.

Sağlıklı Yulaf Samanı elde etme ile ilgili bu bilgilerden sonra yulaf samanı kullanımı ile ilgili internet sitelerinde bolca bilgi bulunmaktadır.

YEŞİL YULAF SAMANI PAKET ALTERNATİFLERİ

Yeşil Yulaf Samanı 100 Gr
Yeşil Yulaf Samanı 200 Gr
Yeşil Yulaf Samanı 300 Gr

Yeşil Yulaf Samanı sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Yeşil Yulaf Samanı Fiyat / Kg / Kargo

  • Yeşil Yulaf Samanı 100 Gr = 00,00 TL
  • Yeşil Yulaf Samanı 200 Gr = 00,00 TL
  • Yeşil Yulaf Samanı 300 Gr = 00,00 TL

Yeşil Yulaf Samanı Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER