Katkısız Sarı Buğday Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Sarı Buğday

Sarı Buğday / Triticum Durum

sarı buğday

Sarı Buğday

Ekmeklik vasfı olan sert yapıda bir buğdaydır. Tarihten günümüze olduğu gibi aktarılabilen şimdiki ekmeklik unun atası konumunda bir türdür.

Sarı buğday anadoluda bulgur olarak ta yapılıp tüketilmekte idi. Zaman geçtikçe bu adet bir çok yerde unutuldu ve yerine hibrit tohumlardan elde edilen daha açık renkli camsı bulgurlar (kepeksiz) tercih edildi.

Oysa sarı buğdaydan elde edilen ürünler yüksek lif içeriği ile hazım problemlerine yol açmayarak sindirimi rahatlatır. Kan şekerini agresif olarak etkilemez.

Bilincin artması ile anadoluda ve trakyada bir kaç noktada tekrar ekimi başlanmış, tohum varlığının kaybolması engellenebilmiştir. Verimi düşük olması sebebiyle ekimi terkedilmiş onlarca antik buğday türümüz vardır. Kayıtlarda adına rastlasak ta anadolu topraklarında kendisine rastlayamıyoruz.

Sarı buğday verimi diğer hibrit tohumlara göre düşük olmasına rağmen yetiştiriciliği kolaydır. Kolay kolay hastalanmazlar ve doğaya karşı dayanıklıdırlar. Bu dayanıklılık ilaçlanma gereksinimini ortadan kaldırır.

Sarı buğdayın vitamin ve protein değeri konvansiyonel buğday türlerine göre daha yüksektir. İklim, nem ve saklama koşulları etkili olmakla beraber 2,5 kat daha fazla proteinden sözedilebilir. Buda hızlı doymak ve erken acıkmamak gibi 2 güzel sonucu ortaya çıkarır.

SARI BUĞDAY PAKET ALTERNATİFLERİ

Sarı Buğday 1 Kg
Sarı Buğday 2 Kg
Sarı Buğday 3 Kg

Sarı Buğday sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Sarı Buğday Fiyat / Kg / Kargo

  • Sarı Buğday 1 Kg = 09,99 TL
  • Sarı Buğday 2 Kg = 00,00 TL
  • Sarı Buğday 3 Kg = 00,00 TL

Sarı Buğday Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER