Katkısız Sarı Buğday Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Sarı Buğday Unu

Sarı Buğday Unu / Yellow Wheat Flour

sarı buğday unu

Sarı Buğday Unu

Bildiğiniz üzere safekmek olarak sadece gdo suz buğday türlerinin izinde gidiyoruz. Sarı buğday ununa haksızlık yaptık biraz. Bunun itirafıyla başlayalım.

Kavılca ve kızıl buğday gibi 1 kaç üreticisi kalmış ve bitmek üzere olan türlere öncelik vereceğiz derken sarı buğday gibi nispeten üreticisi daha çok olan lakin çok kıymetli unumuzun satışı bu günlere kaldı. Geç olsun, güç olmasın derler ya..

Diğer genetiği oynanmamış buğday türleri gidi sarı buğday unununda protein değeri yüksek. Yani iyi bir enerji verici. Sporla arası iyi olanlara öncelikli tavsiyemiz. B1 ve B6 vitamin içeriği yüksek.

Düşük yağ oranı ve sodyum içeriği ile kolesterol sorunu yaşayanlar için beyaz ekmeğin çok ötesinde.

Türkiyenin bir çok yerinde artık üretimi yapılmakta. Bizim size sunduğumuz sarı buğday unu Çanakkale - Edirne hattından. Bu yol üzere giderken boyu insan boyunu aşan bir buğday tarlası görürseniz bilinki sarı buğday ununun kaynağı orasıdır. Şimdiki genetiği bozulmuş buğdaylar gibi kısacık değil...

Sarı buğday unu zamane ununu andıran rengi ( biraz daha sarı) , lifli yapısı ile tüm hamurişlerine uygun, nispeten kabaran yapıdadır.

SARI BUĞDAY UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Sarı Buğday Unu 1 Kg
Sarı Buğday Unu 2 Kg
Sarı Buğday Unu 3 Kg

Sarı Buğday Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Sarı Buğday Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Sarı Buğday Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Sarı Buğday Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Sarı Buğday Unu 3 Kg = 00,00 TL

Sarı Buğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER