Karakılçık Buğdayı Unu

Katkısız Menekşe Buğdayı Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Menekşe Buğdayı Unu

Menekşe Buğdayı Unu/ Purple Flour

menekşe unu

Menekşe Buğdayı Unu

Safekmek ürün konsepti neredeyse tamamı yerli ve genetiği değiştirilmemiş olma şartı ile sınırlandırılmıştır. Ürünler gluten içerse de içermese de genetiği değiştirilmemiş atalık hüviyette olmalı.

Şu an incelediğiniz menekşe buğdayı unu da atalık hüviyette ve düşük ve kolay çözülebilir glutene sahip. Menekşe buğdayı ve ekmeğine özellikle Kanada'da rastlayabilirsiniz. Şaşırmayın ! çünki menekşe ununun elde edildiği menekşe buğdayı Kanada'nın atalık buğdayı...Peki yabancı tohum kabul etmeyen safekmek altyapısı menekşe buğdayını neden kabul etti? Bunun iki sebebi bir sonucu var.

menekşe ekmeği
Önce 2 sebebi yazalım. İlki menekşe buğday ununun antioksidan değeri. Diyetisyeninizin veya doktorunuzun sizin için yorumlayabileceği rakam "339 TEAC / 100 GR" şeklindedir. Maalesef elimizi nereye atsak problemli bir gıdayla karşılaşıyoruz. Vücudumuzu bu denli kirleten gıdalardan dolayı yüksek antioksidan içeriği bir nefes ihtiyaç.

İkinci sebep ise menekşe ununun glisemik indexinin düşük olması. ( G.İ 46). Diyabetlere ekmek önermede arpa ekmeği haricinde bir alternatif üretmek istedik. Lezzetli ve muhteşem değerlere sahip bir alternatif.

Yukarıdaki iki sebeple saf ürünlerimiz arasına kattığımız menekşe buğday ununun Kanada'dan sadece tohumunu aldık. Edirne'deki arazilerimizde 3. yılını dolduran adaptasyon ve tohum alma sürecinden sonra şimdi karşınızda. Evet, tahmin edeceğiniz üzere ürünü ithal etmedik. Tohumu alıp ülke topraklarında yetiştirdi. Binlerce yıllık "Purple" oldu "Menekşe.."

MENEKŞE UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Menekşe Unu 1 Kg
Menekşe Unu 2 Kg
Menekşe Unu 3 Kg

Menekşe Buğdayı Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Menekşe Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Menekşe Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Menekşe Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Menekşe Unu 3 Kg = 00,00 TL

Menekşe Buğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER