Katkısız Saf Kunduru Buğdayı Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Kunduru Buğdayı

Kunduru Buğdayı / Üveyik / Şahman

kunduru bugdayi

Kunduru Buğdayı

Atalık buğday tohumlarımızdan biri olan kunduru farklı bölgelerimizde farklı yerel isimlerle anılmakta.

Makarnalık bir cins olarak tanınmasına rağmen kunduru bulguru yerel tüketimde çok yaygın. İlk defa kunduru buğdayından yaptığımız ekmek te mükemmel elastikiyet ve lezzette.

Kunduru buğdayı hakkında literatür bilgisi bize göre dağınık. Bu sebeple cins ayrımı konusunda ürünün üretimini yapan çiftçi ifadeleri büyük değer kazanıyor. Bu konuda araştırmalarımıza devam edeceğiz.

Kunduru buğdayı ile ilgili kesin olan tek şeh bulgur, makarnası ve ekmeği o kadar lezzetliki yakın zamanda çok duyulan ve aranan bir ürün olacağı.

kunduru ekmeği
Besin değeri diğer atalıklar gibi olan kunduru ile ilgili analkiz sonuçlandığında buradan yayınlarız. Gluten oranı hamurlaşma esnasında gözle kontrol edildiğinde daha düşük görünüyor.

Konyanın bir kaç ilçesi ile birlikte Anadoluda da kunduru buğdayına rastlamak mümkün. Bir çok çiftçi ektiği buğdayın ismini bilmemekle beraber dane büyüklüğünden dolayı Kocabuğday olarak anıldığına şahit olduk. Köyün yaşlılarına bu konuyu danıştığımızda "bUNLAR KONDURUYA KOCABUĞDAY DİYORLAR" ifadesini bir kaç farklı kişiden duyduk.

Umuyoruz bu çalışmaları devam ettirir ve kunduru buğdayının tekrar çiftçi tarafından sahiplenilmesi konusunda katkımız olur ve sizlere bu muhteşem lezzeti tattırabiliriz.

KUNDURU BUĞDAYI PAKET ALTERNATİFLERİ

Kunduru Buğdayı 1 Kg
Kunduru Buğdayı 2 Kg
Kunduru Buğdayı 3 Kg

Kunduru Buğdayı sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Kunduru Buğdayı Fiyat / Kg / Kargo

  • Kunduru Buğdayı 1 Kg = 13,99 TL
  • Kunduru Buğdayı 3 Kg = 00,00 TL
  • Kunduru Buğdayı 5 Kg = 00,00 TL

Kunduru Buğdayı Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER