Katkısız Saf Iza Buğdayı Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Iza Buğdayı

Iza Buğdayı /T. monococcum / GDO'suz

iza bugdayi

Iza Buğdayı

Çok şükür yıllar sonrada olsa yerli tohumlara sahip çıkılıyor. Şükür ki yerel yönetimler bu işe ön ayak oluyor. Giriş kısmını bu şekilde yaptım. Çünki biz safekmek sitemizde Bolu Mudurnu da yazlık ve kışlık olarak iki cins genetiği değişmemiş iza buğdayının var olduğunu 2014 yılının 5. ayında yazmıştık. Bu makaleyi incelemek için tıklayınız.

iza buğdayı
Böylece bir genetiği sağlam atalık buğdayımızın daha soyu kurumadan kurtarılmış oldu. Iza buğdayımıza geri kavuşmamızda emeği geçen herkese özellikle Bolu Belediyesine ve seben ilçesi çiftçilerine (orijini mudurnu, yıllar içinde kaydığı anlaşılıyor.) sonsuz teşekkkürler.

Kısa zamanda bizde ıza buğdayı ile ilgli çalışmaları yürüten ekibe ulaşıp unundan hemen bir ekmek yapacağız. Iza ekmeğinin tadına hep birlikte bakacağız. Bilirsiniz buğday nerede yetişirse yetişsin ekşi mayalı iza buğday ekmeği safekmekte yapılınca katkısızdır.

Iza buğdayının besin değerlerini de kısa zamanda burada paylaşabileceğimi umuyorum.

Iza buğdayının eincorn olması (siyez gibi) beni çok heyecanlandırıyor. Kromozom yapısı eincorn olanlar daha çok bulgursa güzeldir. Iza bulgurunu da bulduğumuzda sizlerle paylaşıyor olacağız. Önce çantamızı toplayıp Boluya gidip arazilerin gübresiz, tohumların ilaçsız olduğundan bir emin olalım. Yakın zamanda görüşmek ümidiyle.

17/07/2018 Güncelleme: Yıllarca ortalarda görünmeyip sonra bir anda ortaya çıktığını duyduğunuz bir atalık tür haberi öyle heyecan verici ki, sanki kaybolan ve umut kesilen bir akrabanız sağ bulunmuş gibi. Bizde bu motivasyonla hemen Bolu-seben'e sürdük arabayı. Doğru bağlantılar ve yardımcı olmaya gönüllü bir kaç insan sayesinde ziyaretimizin 1. saati dolmadan araziye ulaştık. Sevinçten güzel fotoğraflar çekmeyi unuttuk lakin önemli olan ıza buğdayının yıllar sonra var olduğunu bizzat görmek ve yerinde tespit etmek değil mi...

iza bulguru
Yukarıdaki fotoğraf iza bulguruna ait. Hasat çok yakın olduğundan ellerinde kalmadığından ürünü alamadık lakin fotoğraf çekecek kadar çıkabildi. Alttaki fotoğraf iza buğday ununa ait. İza Ekmeğini yapmak için heyecanla iza unlarımızın gelmesini bekliyoruz. İlk iza ekmeğini beylikdüzü safekmek mağazamızda sizlerle paylaşacağız.

iza buğday unu

IZA BUĞDAYI PAKET ALTERNATİFLERİ

Iza Buğdayı 1 Kg
Iza Buğdayı 2 Kg
Iza Buğdayı 3 Kg

Iza Buğdayı sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Iza Buğdayı Fiyat / Kg / Kargo

  • Iza Buğdayı 1 Kg = 00,00 TL
  • Iza Buğdayı 2 Kg = 00,00 TL
  • Iza Buğdayı 3 Kg = 00,00 TL

Iza Buğdayı Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER