Katkısız Saf Darı Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Darı Unu

Darı Unu / Panicum Miliaceum

darı unu

Darı Unu

Boza'nın hammaddesi olarak bilinen darı magnezyum, potasyum ve protein açısından zengindir. Silika içeriği ile kolay sindirilebilen ve gluten içermeyişi ile çölyak hassasiyeti olanların tercihidir. Asit oluşumunu önleyen yapısı metabolik artıklarla pislenen ve ağırlaşan kanın temizlenmesinde faydalıdır.

Darı unundan helva, muffin, ekmek ve hamurişleri yapımında faydalanılır. Akdarı buğdaygillerden olup nem isteği az, kuraklıkta yetiştirilebilen bir türdür.

Akdarı'nın buğdaygiller familyasından olmasına rağmen buğdayın yerine konması zordur. Gluten içermeyen diğer unlar gibi darı da hamurlaşma kabiliyeti açısından zayıftır. Darı Ekmeği yapmak tecrübe ve emek isteyen bir süreçtir.

Akdarı Ekmeği Tarifi

Darı Ekmeği için malzemeler: 1 Su bardağı darı unu, 4 su bardağı su, 1 çay kaşığı tuz Darı Ekmeği Yapılışı: Tencereye alına su içine tuz ilave edilerek tuz eriyinceye kadar karıştırılarak kaynamaya bırakılır.Kaynama başlarken darı unu eklenerek metal olmayan kaşıkla karıştırmaya başlanır. Eşit bir görünüm elde edilinceye kadar (20 dk) karıştırılır.

DARI UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Darı Unu 0,5 Kg
Darı Unu 1 Kg
Darı Unu 2 Kg

Darı Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Darı Unu Fiyat / Kg / Kargo

  • Darı Unu 0,5 Kg = 00,00 TL
  • Darı Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Darı Unu 2 Kg = 00,00 TL

Darı Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER