Çiğ Karabuğday Unu Burada

Ekmek temel gıda maddemiz. Katkısız ekmek yapabilmenin ilk şartı katkısız un kullanmak. Katkısız sağlıklı saf unlar uzmanlık alanımız. Daha çok üretmek ve raflara ürün doldurmak gibi bir hedefimiz yok. Sadece ihtiyacı olana ihtiyacı olan kadar saf un burada...

Saf Ekmek

Çiğ Karabuğday Unu

Çiğ Karabuğday Unu / Raw buckwheat Flour

Çiğ Karabuğday Unu

Çiğ Karabuğday Unu

Karabuğday tanesinin bulgur elde edilmesi için kavrulmadan önceki halinin öğütülmesi ile elde edilir. Çiğ karabuğday unu, çölyak ve gluten alerjisi teşhisi alanların ve glutensiz diyet uygulayanların ekmek veya hamur işleri yapmada kullandıkları glutensiz bir undur.

Kavrulmamış olması çiğ karabuğday ununun mayalanmasını kolaylaştıran bir unsurdur. Kavrulan karabuğday organik varlığından bazı aktif maddeleri kaybeder. Bir çok gıda maddesi kavrulduğunda besin değerinin bir kısmını kaybeder.

Çiğ karabuğday unu tane olarak suda bekletip rondoda çekerek veya çiğ karabuğday unu şeklinde satınalıp mayalı ve mayasız ekmek yapımında kullanılabilir.

Çölyak ve gluten alerjisi yaşayanlar çiğ karabuğday ununu daha prtaik olan krep yaparak değerlendirebilirler. Alerjisi olmayan sağlıklı beslenme adına çiğ karabuğday unu tüketmek isteyenler tek başına veya gdosuz buğday unları ile karıştırarak çiğ karabuğday ununu kullanabilirler.

ÇİĞ KARABUĞDAY UNU PAKET ALTERNATİFLERİ

Çiğ Karabuğday Unu 1 Kg
Çiğ Karabuğday Unu 2 Kg
Çiğ Karabuğday Unu 3 Kg

Çiğ Karabuğday Unu sipariş vermek için sayfanın sağ sütunundaki sipariş ver butonuna tıklayınız !

Çiğ Karabuğday Unu Fiyatı

  • Çiğ Karabuğday Unu 1 Kg = 00,00 TL
  • Çiğ Karabuğday Unu 2 Kg = 00,00 TL
  • Çiğ Karabuğday Unu 3 Kg = 00,00 TL

Çiğ Karabuğday Unu Satın Almak İçin

SİPARİŞ VER